Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

0
357

Wykonanie profesjonalnych zdjęć, sprawia że zyskujemy piękną pamiątką dla siebie i gości weselnych. Jak wybrać najlepszego fotografa, by zdjęcia z tego dnia spełniły oczekiwania? 

Koniecznie sprawdź portfolio fotografa

Każda para młoda może mieć nieco inny pomysł na zdjęcia ślubne. Fotografowie z kolei mają różny styl wykonywania zdjęć – niektóre są dość tradycyjne, a inne bardziej artystyczne. Przed podpisaniem umowy z fotografem trzeba koniecznie sprawdzić jakie zdjęcia wykonuje. Jest to konieczne do sprawdzenia czy styl danego artysty nam odpowiada. Jeśli fotograf ma bardzo ubogie portfolio może być to nieco podejrzane. Dlatego najlepiej gdy mamy możliwosć sprawdzeni jak wyglądają zdjęcia z poprzednich sesji fotograficznych oraz relacji ze ślubu i wesela.

Widoczny i klarowny cennik

Przed wyborem fotografa koniecznie sprawdźmy cennik. Dzięki temu będziemy mieli pewność, ile zapłacimy za całą usługę. Koniecznie sprawdźmy cenę za dojazd na miejsce ślubu i wesela, a także cenę za sesję zdjęciową. Czasem sesja zdjęciowa jest wykonywana w dniu wesela przed weselem, a po ślubie. Taka krótka sesja ślubna nie zawsze jest dodatkowo płatna, a jeśli płacimy za nią osobno, to jest ona znacznie tańsza od sesji ślubnej w plenerze, wykonywanej w innym dniu.

Cenniki poszczególnych fotografów ślubnych potrafią się mocno od siebie różnić dlatgo warto zwrócić uwagę na ten aspekt. 

Dobry fotograf to taki, który potrafi doradzić młodej parze

Profesjonalny artysta, np. fotograf ślubny Poznań wyróżnia się tym, że potrafi podpowiedzieć młodej parze jak podejść do tematu tak aby fotograficzna pamiątka ze ślubu wyszła jak najlepiej. Międzt innymi podpowie jak będzie wyglądała sesja plenerowa oraz da wskazówki w jakich godzinach najlepiej ją wykonać. Pomoże nam również w wyborze scenografii do zdjęć, jeśli będziemy chcieli wykonać sesję w pomieszczeniu. To ważne elementy, ponieważ Para Młoda nie zawsze ma styczność z profesjonalnym fotografem, a także może nie wiedzieć czego oczekiwać po sesji zdjęciowej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.